Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzisiaj – 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym roku odbywa się on pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, które podkreśla, że każdy z nas każdego dnia może zrobić coś by przyczynić się do ratowania naszej planety.

Nawet najmniejsze codzienne czynności, które wykonamy z myślą o ochronie Ziemi – naszego wspólnego domu, wpływają pozytywnie na otaczające nas środowisko . Podnosząc papierek na ulicy, nie tylko dbamy o wygląd naszej najbliższej okolicy, ale też chronimy zwierzęta, które mogą ucierpieć z powodu wszechobecnych śmieci, a także dajemy dobry przykład innym. Sadząc drzewa w naszych ogrodach przyczyniamy się do oczyszczania powietrza oraz dajemy dom i schronienie dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Nie spalając śmieci nie tylko nie zanieczyszczamy toksynami powietrza, ale też pobliskich zbiorników wodnych, wód gruntowych, gleby, a tym samym roślin i zwierząt, które stanowią ważny element ekosystemu i podstawę naszego odżywiania; dbamy o zdrowie nasze i naszych sąsiadów.

Podobne przykłady można by mnożyć. Gdyby każdy z nas codziennie decydował się na takie małe gesty wspólnie moglibyśmy przywrócić naszą Ziemię, zaczynając od poprawiania jakości naszego najbliższego otoczenia i tworzenia dobrego klimatu wokół ochrony środowiska

.Nasza Spółdzielnia chętnie angażuje się w akcje sadzenia lasów, a świadcząc usługi porządkowe i utrzymania zieleni dokładamy małą cegiełkę do tego by nasze lokalne środowisko było zielone i czyste. Zachęcamy każdego by w swoich codziennych działaniach pamiętał o dobru naszej planety, która jest naszym wspólnym i jedynym domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *